×

Aviso

JUser: :_load: non foi posíbel cargar o usuario do ID: 68

Outros torneos (53)

Fotos da entrega de trofeos

Podium Silvia AlvarezPodium Claudia Canay

Silvia Álvarez SUBCAMPIONA de España Cadete Feminina.

Podium Uxio RegueiroPodium equipo cadete masculino

Podium equipo infantil femininoPodium equipo cadete feminino

Expedicion e trofeos

Final Cadete FemininaFinal Cadete Feminina1

Claudia Canay y Uxío Regueiro TERCEIROS clasificados en Infantil e Cadete, respectivamente.

Finais individuais

Javier Diz, Noelia Santiago y Belén Calvo caeron eliminados en cuartos de final.

Helena Martín e Judith Cobas foron eliminadas en oitavos de final.

Alexandre Iglesias, Andrés Torres e Santiago Otero caeron en 16º.

Anxo Iglesias está desputando a final de consolación en Catedete Masculina.

 

Modificado por derradeira vez o Martes, 12 Mai 2015 11:12
Luns, 15 Setembro 2014 16:17

ALBERTO SEOANE CAMPIÓN DO MUNDO

ALBERTO SEOANE (xogador formado no Club do Mar da Coruña), CAMPIÓN DO MUNDO formando parte da Selección Española da Clase 6/7 para Persoas con Discapacidade, celebrado,  estos días, en China (pódese ver a noticia ampliada no diario DXT da Coruña, e que adxuntamos en arquivo).

A Xunta Xestora da Federación Galega non pode deixar pasar este momento sin darlle os nosos parabéns, eo do resto do noso mundillo en Galicia, a este primer gran campión do mundo galego en tenis de mesa, desexándolle que continúen e aumenten os éxitos acadados nos últimos tempos.

Modificado por derradeira vez o Luns, 15 Setembro 2014 16:53
Sábado, 05 Xullo 2014 10:47

IX TORNEO 24 HORAS A.D. VINCIOS

Máster e listados.

A petición do Club A.D. Vincios publicamos a convocatoria e o cartel do IX TORNEO 24 HORAS A.D. VINCIOS.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 05 Xullo 2014 11:09

ALBERTO SEOANE ALCARAZ proclamouse CAMPIÓN do OPEN DE ESLOVAQUIA celebrado nestas datas na localidade de Bratislava, na proba de DISCAPACITADOS FÍSICOS - CLASE 6.

Para obter este gran resultado enfrontouse en grupos aos xogadores: Daniel Bobrov de Israel ao que derrotou polo apertado resultado de 3 xogos a 2. Roger Ljunggren de Suecia por 3 a 0. Alexander Nagy de Eslovaquia por 3 a 0.

En cuartos enfrontouse a Tomás de Vito de Argentina impoñéndose por 3 xogos a 1.

En semifinais tivo en fronte ao xogador David Wetherill de Gran Bretaña gañándolle por 3 a 1.

E xa, na final se encontrou co chinés Chao Chen logrando derrotalo por 3 xogos a 1.

Dende a Xunta Directiva da Federación Galega queremos dar o parabén a este gran xogador, formado nas filas do Club do Mar de San Amaro, desexando que continúen os éxitos no fúturo, que premien o esforzo e dedicación de moitos anos.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 17 Mai 2014 01:45

Publicamos a nota elaborada por Francisco Monroy, Delegado en Galicia da Asociación Española de Xogadores Veteranos de Tenis de Mesa.

Del 1 al 4 de mayo se jugaron en Marina D'Or (Castellón) los campeonatos de España de Veteranos con una participación de más de 400 jugadores y un total de 116 equipos. Como siempre buen ambiente y un gran nivel que va en aumento cada año.

Por parte de Galicia han logrado subir al podio los siguientes: en equipos femeninos el CTM Coruña consiguió el tercer puesto con las jugadoras Conchi López y Beatriz Ceide. 

En dobles de más de 50 masculino Juanjo Miguélez haciendo pareja con el catalán Jaume Jofre consiguió quedar campeón de España en una brillante final y competida al máximo.

En individuales de más de 75 fue tercero Enrique Fernández del Vincios.

En individuales de más de 70, Manuel Martínez Prieto de la Hípica también fue tercero.

Y Beatriz Ceide del CTM Coruña consiguió la medalla de bronce en más de 50 femenino.

Independientemente de los resultados finales hay que indicar que todos los gallegos han jugado a muy buen nivel.

La próxima cita a nivel nacional para los veteranos asociados a la Asociación Española de Jugadores Veteranos de Tenis de Mesa, será un TOP que se jugará en El Álamo (Madrid) los días 7 y 8 de junio.

Modificado por derradeira vez o Venres, 09 Mai 2014 22:03
Normativas do Campionato de España de Seleccións Territoriais de Tenis de Mesa e Memorial Lolita Reyes.
Modificado por derradeira vez o Sábado, 27 Xullo 2013 12:03

Notas de Francisco Monroy Rico Delegado en Galicia da Asociación Española de Xogadores Veteranos de Tenis de Mesa.

 

Modificado por derradeira vez o Luns, 20 Mai 2013 00:50
Sábado, 22 Setembro 2012 15:48

TORNEO ZONAL NORTE Destacado

A FGTM informa que a Real Federación Española de Tenis de Mesa concedeunos a organización do Torneo Zonal Norte que celebrase do 1 o 4 de novembro de 2012.

En breve comunicaremos o lugar de celebración así como a información hotelera.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 22 Setembro 2012 18:35
Xoves, 14 Xuño 2012 01:07

TORNEO 24 HORAS DA AD VINCIOS

Publicase a petición da AD Vincios de Gondomar (Pontevedra), a normativa e cartel do xa clasico Torneo de 24 horas, que se disputa o 7 e 8 de xullo no pavillón municipal

Modificado por derradeira vez o Martes, 14 Agosto 2012 13:24

Grandes resultados cosechados por las selecciones gallegas infantiles y juveniles participantes en los Campeonatos de España en Edad Escolar que se están celebrando en estos días en la localidad de Santander.

Modificado por derradeira vez o Domingo, 19 Agosto 2012 12:07
Páxina 3 de 3